Επικοινωνία: [email protected]

Nations League: Ξανά στη σέντρα απόψε με 8 ματς

0

Εθνικές ομάδες ξανά!

Με τις αναμετρήσεις της 3ης και της 4ης αγωνιστικής συνεχίζεται από σήμερα το Nations League και επιστρέφουμε στη δράση των εθνικών ομάδων.

Και έχει αρκετά και σπουδαία παιχνίδια μετά τα όσα είδαμε την 1η αγωνιστική, αν και όλο το δικό μας ενδιαφέρον ως Ελληνες πέφτει αύριο. Η Εθνική μας υποδέχεται (αύριο στο ΟΑΚΑ, 21:45, Epsilon TV) την Ουγγαρία και θέλει τη νίκη προκειμένου να παραμείνει σε «τροχιά κορυφής», όπου θα φθάσει, εφόσον την επόμενη Δευτέρα (21:45) επικρατήσει στο Τάμπερε της Φινλανδίας, ισοβαθμώντας με τους Σκανδιναβούς (σε περίπτωση που έχουν νικήσει στην Εσθονία).

Ο Μίκαελ Σκίμπε δεν αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα και αναμένεται να παρατάξει την καλύτερη δυνατή 11αδα από τους παίκτες που έχει στην διάθεση του, προκειμένου να επιτύχει την μέγιστη δυνατή βαθμολογική συγκομιδή σ΄ αυτές τις δύο καθοριστικές αναμετρήσεις. Από την πλευρά τους, οι Ούγγροι που επικράτησαν στον πρώτο αγώνα, στην Βουδαπέστη, με 2-1 έρχονται στην Αθήνα με στόχο το θετικό αποτέλεσμα, ενώ οι Φινλανδοί θα επιχειρήσουν να εκμεταλλευθούν τον παράγοντα έδρα, έτσι ώστε να διατηρήσουν μία διαφορά ασφαλείας από την εθνική Ελλάδας.

Από το υπόλοιπο πρόγραμμα, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Βέλγιο-Ελβετία, Κροατία-Αγγλία, Πολωνία-Πορτογαλία (απόψε), Ρωσία-Σουηδία (απόψε), Ρουμανία-Σερβία, Ολλανδία-Γερμανία, Ισπανία-Αγγλία.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι μεταδόσεις στην TV

  • Πολωνία – Πορτογαλία (Ζ)
    COSMOTE SPORT 1 HD 21:45
  • Μαυροβούνιο – Σερβία (Ζ)
    COSMOTE SPORT 3 HD 21:45
  • Ουαλία – Ισπανία (Ζ)
    COSMOTE SPORT 7 HD 21:45
  • Ισραήλ – Σκωτία (Ζ)
    COSMOTE SPORT 4 HD 21:45
  • Λιθουανία – Ρουμανία (Ζ)
    COSMOTE SPORT 5 HD 21:45
  • Ποδόσφαιρο: Ρωσία – Σουηδία (Ζ)
    COSMOTE SPORT 2 HD 22:05

Το πρόγραμμα των επόμενων δύο αγωνιστικών και οι βαθμολογίες:

LEAGUE A 
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Ολλανδία-Γερμανία
16/10 Γαλλία-Γερμανία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Γαλλία           2    2-1  4
Γερμανία         1    0-0  1
Ολλανδία         1    1-2  0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Βέλγιο-Ελβετία
15/10 Ισλανδία-Ελβετία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Ελβετία          1    6-0  3
Βέλγιο           1    3-0  3
Ισλανδία         2    0-9  0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Πολωνία-Πορτογαλία
14/10 Πολωνία-Ιταλία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Πορτογαλία       1    1-0  3
Ιταλία           1    1-1  1
Πολωνία          1    1-1  1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Κροατία-Αγγλία
15/10 Ισπανία-Αγγλία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Ισπανία          2    8-1  6
Αγγλία           1    1-2  0
Κροατία          1    0-6  0

LEAGUE B
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Σλοβακία-Τσεχία
16/10 Ουκρανία-Τσεχία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Ουκρανία         2    3-1  6
Τσεχία           1    1-2  0
Σλοβακία         1    0-1  0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Ρωσία-Σουηδία
14/10 Ρωσία-Τουρκία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Ρωσία            1    2-1  3
Τουρκία          2    4-4  3
Σουηδία          1    2-3  0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Αυστρία-Βόρεια Ιρλανδία
15/10 Βοσνία-Βόρεια Ιρλανδία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Βοσνία           2    3-1  6
Αυστρία          1    0-1  0
Βόρεια Ιρλανδία  1    1-2  0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Ιρλανδία-Δανία
16/10 Ουαλία-Ιρλανδία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Δανία            1    2-0  3
Ουαλία           2    4-3  3
Ιρλανδία         1    1-4  0

LEAGUE C
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Ισραήλ-Σκωτία
14/10 Ισραήλ-Αλβανία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Σκωτία           1    2-0  3
Αλβανία          2    1-2  3
Ισραήλ           1    0-1  0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Εσθονία-Φινλανδία
12/10 ΕΛΛΑΔΑ-Ουγγαρία
15/10 Φινλανδία-ΕΛΛΑΔΑ
15/10 Εσθονία-Ουγγαρία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Φινλανδία        2    2-0  6
Ουγγαρία         2    2-2  3
Ελλάδα           2    2-2  3
Εσθονία          2    0-2  0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Νορβηγία-Σλοβενία
13/10 Βουλγαρία-Κύπρος
16/10 Σλοβενία-Κύπρος
16/10 Νορβηγία-Βουλγαρία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Βουλγαρία        2    3-1  6
Νορβηγία         2    2-1  3
Κύπρος           2    2-3  3
Σλοβενία         2    2-4  0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Μαυροβούνιο-Σερβία
11/10 Λιθουανία-Ρουμανία
14/10 Ρουμανία-Σερβία
14/10 Λιθουανία-Μαυροβούνιο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Σερβία           2    3-2  4
Μαυροβούνιο      2    2-0  4
Ρουμανία         2    2-2  2
Λιθουανία        2    0-3  0

LEAGUE D
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Λετονία-Καζακστάν
13/10 Γεωργία-Ανδόρα
16/10 Καζακστάν-Ανδόρα
16/10 Λετονία-Γεωργία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Γεωργία          2    3-0  6
Ανδόρα           2    1-1  2
Λετονία          2    0-1  1
Καζακστάν        2    1-3  1

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Μολδαβία-Σαν Μαρίνο
12/10 Λευκορωσία-Λουξεμβούργο
15/10 Λουξεμβούργο-Σαν Μαρίνο
15/10 Λευκορωσία-Μολδαβία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Λουξεμβούργο     2    7-0  6
Λευκορωσία       2    5-0  4
Μολδαβία         2    0-4  1
Σαν Μαρίνο       2    0-8  0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Νησιά Φαρόε-Αζερμπαϊτζάν
11/10 Κόσοβο-Μάλτα
14/10 Αζερμπαϊτζάν-Μάλτα
14/10 Νησιά Φαρόε-Κόσοβο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Κόσοβο           2    2-0  4
Νησιά Φαρόε      2    3-3  3
Αζερμπαϊτζάν     2    1-1  2
Μάλτα            2    2-4  1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Αρμενία-Γιβραλτάρ
13/10 Π.Γ.Δ.Μ.-Λιχτενστάιν
16/10 Αρμενία-Π.Γ.Δ.Μ.
16/10 Γιβραλτάρ-Λιχτενστάϊν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.
Π.Γ.Δ.Μ.         2    4-0  6
Αρμενία          2    2-3  3
Λιχτενστάιν      2    3-2  3
Γιβραλτάρ        2    0-4  0

Share.

Comments are closed.